17 listopada 2022r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala podsumowująca realizację projektu ,,Czysta woda- zdrowia doda” realizowanego w latach 2021/2022 przez szkoły podstawowe województwa warmińsko -mazurskiego.
W uroczystości udział wzięli :
Dyrektor Warmińsko- Mazurskiego Oddziału NFZ p. Andrzej Zakrzewski,
Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty p. Marek Krzysztof Nowacki,
z-ca dyrektora ds. służb mundurowych p. Joanna Eljasiak,
wojewódzki koordynator Szkół Promujących Zdrowie. p. Anna Zdaniukiewicz.

Do projektu przystąpiły 103 placówki oświatowe z naszego województwa. W wyróżnionym gronie znalazła się również Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynie. Statuetkę dla szkoły z podziękowaniem odebrała pani dyrektor szkoły Barbara Rzepnicka.
Projekt jest kontynuacją działań Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ rozpoczętych już w 2020 r. Pierwsze pilotażowe spotkanie odbyło się tuż przed pandemią. Koordynowaniem projektu w naszej szkole zajęła się p. Małgorzata Zając.
Zajęcia warsztatowe realizowane w ramach projektu prowadzone były przez panie : Katarzynę Szostek i Małgorzatę Zając.
Ich celem było:
* podniesienie świadomości uczniów o roli wody w diecie i życiu człowieka,
* zanalizowanie składu napoju gazowanego, soku warzywno-owocowego oraz wody smakowej pod kątem ilości dodanego cukru,
* zachęcanie do picia czystej wody, zamiast napojów słodzonych,
* nauka przyrządzania smacznej wody z dodatkiem dostępnych owoców, warzyw i ziół.

Warsztaty były wspaniałą okazją do prowadzenia doświadczeń, eksperymentów i wspólnej zabawy. Na efekty nie trzeba było długo czekać – większość dzieci w szkole pije wodę.
Gala dedykowana była wszystkim nauczycielom, dyrektorom zaangażowanym we właściwy rozwój dzieci i młodzieży zgodnie z koncepcją Szkoły Promującej Zdrowie.
Pamiętając, że zdrowie ma cztery wymiary: fizyczny, psychiczny, społeczny i duchowy, które powinny być w harmonii, będziemy nadal realizować przedsięwzięcia dotyczące tego zagadnienia, ucząc, że są one szansa na zdrowe i długie życie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym szkolnym FB ->  GALERIA