Nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, który ma na celu "rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych". W ramach NPRC biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe na zakup książek oraz elementów wyposażenia w sumie 15 000,00zł, w tym 12 000, 00 to środki pochodzące z dotacji, a pozostałe 3 000,O0 zł to wkład własny organu prowadzącego, czyli Gminy Olsztyn. Księgozbiór wzbogacił się o 475 książek: lektur i nowości wydawniczych.. Cała społeczność szkolna wzięła udział w wielu akcjach, które miały na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zrealizowano następujące działania:
- zasięgnięto opinii uczniów, nauczycieli, rodziców przy wyborze książek
- przeprowadzono konsultacje z Warmińsko- Mazurską Biblioteką Pedagogiczną na temat planowanych zakupów
- kontynuowaną współpracę z filiami Miejskiej Biblioteki Publicznej ( zajęcia, warsztaty)
- odbyły się różnego rodzaju akcje promujące czytelnictwo : konkursy, głośne czytanie, "Dzień postaci z bajek", warsztaty czytelnicze z państwem A., M. Maciakami , spotkanie autorskie z panem Markiem Michalakiem, projekty czytelnicze we wszystkich klasach

Intensywne propagowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2021-2025 w szkole zaowocowało zauważalnym wzrostem zainteresowania uczniów biblioteką szkolną i jej księgozbiorem.

#NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0