W naszej szkole odbył się I Dzień Warmiński. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Warmii, a Zespół Pieśni i Tańca „Spręcowia” ze Szkoła Podstawowa im. ks. Walentego Barczewskiego w Spręcowie zaprezentował przed uczniami pokaz tańców i przyśpiewek warmińskich. Nasz kolejny gość – pan Marian Jurak (prezes PTTK oddział olsztyński) opowiedział dzieciom o ciekawostkach i historii Warmii (znacie historię o kotach Kopernika?), a ilustracją do opowieści była prezentacja przygotowana przez naszych uczniów z klas VI-VIII oraz chwila z poezją Marii Zientary-Malewskiej.
Dzieci mogły też z bliska obejrzeć rękodzieło, czyli ręcznie rzeźbione figury Bab Pruskich oraz najprawdziwszą Księgę kucharską ze starodawnymi przepisami Warmii – wszystko to dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Baby Pruskie - tradycja jakości. Dziękujemy!