Opublikowany pod koniec lutego raport Narodowego Funduszu Zdrowia i GUS o szkodliwości jedzenia cukru nie pozostawia złudzeń – już blisko 1/3 ośmiolatków w Polsce pije kolorowe i słodzone napoje minimum raz w tygodniu. Smaczny, ale naszpikowany cukrem sok lub cola lądują na stole do posiłku lub w szkolnych plecakach. Gdy dodamy do tego słodkie przekąski na drugie śniadanie, zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego i długie godziny przed komputerem, nasze dzieci mają poważną chorobę gwarantowaną. Młodzi Polacy wręcz „nasiąkają” cukrem. Dlatego też Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął szeroko zakrojone działania mające na celu profilaktykę i zmiany nawyków żywieniowych.

W naszej szkole 26 maja odbyły się warsztaty, w których uczestniczyły klasy I-IV. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie wiedzy uczniów na temat funkcji wody w organizmie ludzkim, zobrazowanie ilości cukru w napoju gazowanym, soku warzywno-owocowym, wodzie smakowej, czystej wodzie, zachęcenie do picia czystej wody, zamiast napojów słodzonych oraz zmiana nawyków żywieniowych.

Po lekcji warsztatowej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal i tam właśnie przygotowywali najzdrowszy napój na świecie - czysta woda z owocami i miętą.

>> GALERIA ZDJĘĆ<<