Organizatorem konkursu był Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski. Realizowali oni zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w Olsztynie, na których dzieci poznawały świat osób niewidomych i słabowidzących. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci wzięły udział w konkursie. Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski otrzymał aż 300 prac konkursowych. Wyłoniono 30 laureatów. Uczniowie w swoich pracach prezentowali osoby niewidome i słabowidzące podczas życia codziennego. Celami konkursu było budowanie trwałej więzi emocjonalnej z otaczającym środowiskiem, wzmacnianie świadomości obywatelskiej oraz przedstawianie w kreatywny sposób wiedzy jaką zdobyli uczniowie podczas spotkań z członkami Polskiego Związku Niewidomych.

Pojawiła się też nagroda specjalna od prezes Łożyńskiej, która uhonorowała Filipa Borówkę z klasy III a za pracę opatrzoną hasłem „Dobre serce miej, pomagać chciej”.