14 grudnia  klasa 6 a wzięła udział w warsztatach „Kortosfera pod choinkę”. Uczniowie wykonali świąteczne świece zapachowe, poznali ich historię oraz całą grupę surowców używanych do ich produkcji. Wykonali sztuczny śnieg, omówili zjawisko jego powstania oraz właściwości substancji higroskopijnych. Poznali także nieznane oblicze gwiazdy betlejemskiej badając odczyn substancji z wykorzystaniem naturalnego wskaźnika ph z liści tej niezwykłej rośliny.  Po warsztatach uczniowie zwiedzali eksponaty zaaranżowane w pięciu wystawach tematycznych.